WE

DO ČASTÉ OTÁZKY
DOSŤ OTÁZOK
DOVYSVETLÍME
DOPODROBNA

Často kladené otázky

Prezrite si často kladené otázky a odpovede. Všetky prehľadne na jednom mieste.

Kategórie

 • Ako WE|DO doručuje zásielky domov?

  Zásielky doručujeme v pracovných dňoch medzi 8 a 18 hodinou na adresu doručenia k prvým uzamykateľným dverám. Kuriér nemá povinnosť zásielku vynášať do poschodia. Možnosť doručenia do P.O.BOXU bohužiaľ nie je možná.

  Kedy mi zásielku doručíte?

  Zásielky štandardne doručujeme druhý alebo tretí pracovný deň od vyzdvihnutia u odosielateľa. O doručovaní zásielky vás budeme informovať v deň doručenia prostredníctvom SMS a e-mailu.

  Ako zaplatiť dobierku?

  Dobierku môžete zaplatiť v hotovosti alebo platobnou kartou (bez dodatočných poplatkov pre príjemcu). V prípade platby v hotovosti žiadame, aby ste si pripravili presnú sumu za dobierku. Vo všeobecnosti však odporúčame pri objednávaní tovaru v e-shope zaplatiť za tovar vopred.

  Ako zmeniť termín doručenia?

  Termín doručenia môžete jednoducho zmeniť prostredníctvom interaktívnej SMS alebo e-mailu, ktoré vám zašleme pred doručením. Prípadne môžete kontaktovať náš zákaznický servis.

  Ako zmeniť adresu doručenia?

  Ak potrebujete zmeniť adresu doručenia, kontaktujte náš zákaznický servis.

 • Kedy si môžem zásielku z výdajného miesta WE|DO POINT vyzdvihnúť?

  Zásielky obvykle doručujeme na druhý alebo tretí pracovný deň po prevzatí odosielateľa. Akonáhle je zásielka pripravená k vyzdvihnutiu, pošleme vám SMS a e-mail spolu s PIN kódom, ktorý budete potrebovať k prevzatiu tovaru (zásielku nemusí vyzdvihnúť jej adresát). Zásielku si potom môžete vyzdvihnúť kedykoľvek počas nasledujúcich piatich pracovných dní v závislosti od otváracích hodín zvoleného výdajného miesta.

  Do kedy je možné zásielku vyzdvihnúť?

  Zásielku si môžete vyzdvihnúť do piatich pracovných dní od uloženia na výdajné miesto.

  Je možné predĺžiť dobu vyzdvihnutia zásielky?

  Áno, dobu uloženia je možné bezplatne predĺžiť až o 3 pracovné dni, stačí kontaktovať náš zákaznícky servis na čísle +421 220 924 292.

  Čo ak si tovar nestihnem vyzdvihnúť?

  Kontaktujte kolegov zo zákazníckeho servisu. Niektoré zásielky je možné vyzdvihnúť osobne v depe, niektoré sa ihneď vracajú odosielateľovi.

  Aké veľké môžu byť zásielky doručené do výdajného miesta WE|DO POINT?

  Na výdajné miesto je možné doručiť zásielky do 15 kg, s najdlhšou stranou 1,2 m a maximálnym objemom 0,2 m3. Pri objednávaní v e-shope si však nemusíte robiť starosti s veľkosťou zásielky. Možnosť doručenia do výdajného miesta vám bude ponúknutá len vtedy, ak vaša objednávka spĺňa požadované parametre.

  Ako môžem za tovar zaplatiť?

  Dobierku môžete zaplatiť v hotovosti alebo platobnou kartou.

  Čo urobiť, ak som stratil kód k výdaju tovaru?

  Kód posielame vo forme SMS aj e-mailom. Ak tento kód nemôžete nájsť vo svojej e-mailové schránke ani v telefóne, kontaktujte náš zákaznícky servis.

 • Ako mám postupovať v prípade reklamácie tovaru?

  Pokiaľ sa vaša zásielka počas prepravy poškodila alebo stratila, čo najskôr kontaktujte odosielateľa zásielky alebo naše reklamačné oddelenie na reklamacie@wedo.sk. Lehota v prípade poškodenia je 2 dni od doručenia, pri stratách 7 dní od predpokladaného termínu doručenia.

  Aké informácie je potrebné v reklamácii uviesť?

  Pošlite nám prosím číslo zásielky, stručný popis a v prípade poškodenej zásielky priložte fotografie vonkajšieho a vnútorného balenia.

  Kedy sa vyjadríte k reklamácii?

  Ohľadom reklamácie sa skontaktujeme so zmluvným partnerom (odosielateľom zásielky) do 30 dní od oznámenia reklamácie.

  Dostanem za poškodený tovar nový?

  Obráťte sa prosím na odosielateľa zásielky a dohodnite sa s ním na prípadnej kompenzácii.

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Kontaktujte nás

Loading